Stół szwedzki na weselu – wszystko, co musisz wiedzieć!

Wybór odpowiedniego menu na wesele to ogromnie ważna sprawa. Przecież chcemy, aby gościom wszystko smakowało!

Zależy nam też oczywiście na atrakcyjnym wyglądzie – szwedzki stół na weselu daje nam mnóstwo możliwości dekoracyjnych. Może być on ustawiony w formie stołu słodkiego lub pełnić rolę stanowiska z wiejskimi specjałami. Sprawdź, czy warto zamawiać stół szwedzki na wesele i jaki rodzaj najlepiej się sprawdzi!

Słodki stół szwedzki na weselu – najlepszy wybór!

Najbardziej popularną formą stołu szwedzkiego jest słodki stół. Znajdują się na nim różnego rodzaju torty, ciasta, galaretki, musy, a także owoce. Często też mają tam swoje miejsce termosy lub zaparzacze do kawy i herbaty. Taka opcja jest bardzo wygodna i oszczędza wiele pracy obsłudze, a także nie powoduje, że ktoś z gości zostanie pominięty i po prostu nie dostanie kawy lub pysznego ciasta.

Stół szwedzki można pięknie udekorować, ale wszystko zależy od obsługi, która organizuje przyjęcie weselne. Podczas spisywania umowy warto zaznaczyć, że zależy nam na efektownym stole szwedzkim.

Jeżeli powierzchnia stołu będzie naprawdę duża, możemy również ustawić tam fontannę czekoladową. A jeśli na weselu będą bawiły się dzieci w różnym wieku, to z pewnością taka efektowna fontanna z płynną czekoladą i fondue będzie jedną z większych atrakcji wieczoru.

Stół szwedzki ze specjałami wiejskimi

Pyszne i smakowite wędliny, swojska kiełbasa i inne specjały – oto stół szwedzki w wydaniu wiejskim! Jeśli organizujesz wesele w klasycznym, tradycyjnym stylu i cenisz sobie przepych i oryginalne smaki, a także wiesz, że Twoi goście to docenią, wówczas koniecznie zamów na swoje wesele taki wyśmienity stół.

Pieczone prosięta, kuropatwy lub indyki, a może kaczki? Wprawiony w swojej sztuce kelner błyskawicznie poporcjuje przy stole szwedzkim wybrane przez Was mięsa.

Na stole wiejskim mogą się też znaleźć takie rarytasy, jak: ogórki małosolne lub kiszone, grzybki marynowane w zalewie lub ostry chrzan czy ketchup z czerwonej porzeczki o lekko kwaskowatym posmaku. Gdy oboje macie sentyment do tradycji i zależy Wam, aby z waszego wesela każdy wyszedł syty – stół szwedzki z wędlinami i mięsem, to strzał w dziesiątkę!

Gdy na Waszym weselu bawią się wegetarianie lub osoby na dietach eliminacyjnych, ustawcie specjalnie dla nich szwedzki stół. Jeśli nie ma przy daniach karteczek z opisami, potrzebny jest kelner, który doskonale zna skład tych potraw. Pyszne jedzenie to podstawa udanej imprezy, dlatego koniecznie przemyśl kwestię stołu szwedzkiego i zdecyduj, który stół w Waszym przypadku zda egzamin na szóstkę z plusem!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *