Dodatki dla panny młodej

Przyszłe panny młode zwykle wiele czasu i energii poświęcają doborowi suknie ślubnej. Warto przy tej okazji pamiętać, że równie ważne są dodatki, które sprawią, że całość, w tym wyjątkowym dniu, będzie wyglądała idealnie.

Najważniejsze dodatki ślubne

Aby panna młoda wyglądała zjawisko i czuła się atrakcyjnie nie wystarczy piękna suknia. Niezbędne będą takie dodatki jak welon lub toczek, ozdoba do włosów, buty i bolerko lub narzutka. Uroku i wyjątkowości doda także umiejętnie dobrana wyjątkowa biżuteria. Dla wygody i komfortu ważne będą także buty. Nie można też zapomnieć o wszystkim tym co niewidocznie czyli o bieliźnie ślubnej.

Czym ozdobić włosy?

Jeszcze kilkanaście lat temu welon był elementem obowiązkowym. Dzisiaj decydują się na niego głównie młodsze panie. Bez względu jednak na to, czy ktoś jest zwolennikiem welonów warto przymierzyć kilka modeli i sprawdzić jak będzie się to prezentować. Piękną fryzurę można dodatkowo uatrakcyjnić korzystając z różnych ozdób. Można kupić gotową ozdobę do włosów z perłami lub cyrkoniami. Równie często wpinane są żywe kwiaty. Doskonale sprawdza się tutaj gipsówka oraz drobne różyczki. Można też założyć ozdobną opaskę albo diadem.

Wybór butów do ślubu

Myli się każdy, kto sądzi, że łatwo jest dobrać buty na ślub. Każda pani młoda chciałaby aby jej buty do ślubu były piękne ale jednocześnie też i wygodne. Zdecydowana większość pań stawia na buty na obcasie, bo wtedy sylwetka wydaje się smuklejsza i sama suknia ślubna lepiej się prezentuje. W sytuacji gdy pani młoda jest bardzo wysoka albo jej partner niski trzeba poszukać innych rozwiązań. Wtedy wybiera się buty na niższym obcasie może to być słupek albo koturn. Warto zauważyć, że dawno przestały już obowiązywać wyłącznie buty białe. Dzisiaj młode panie coraz częściej wybierają buty écru, błyszczące perłowe, złote czy srebrne z brokatem. Podczas zakupu warto przymierzyć dwa buty i pochodzić w nich dłużej. Z pewnością muszą one być wygodne bo wesele trwa wiele godzin i buty muszą sprawdzić się też w tańcu.

Jakie jeszcze dodatki warto kupić?

Biżuteria do ślubu powinna być bardziej elegancka niż na co dzień. Dobrze sprawdzą się tutaj perły i cyrkonie. Warto więc nabyć naszyjnik, kolczyki oraz bransoletkę. Jeśli zaś chodzi o bieliznę należy stawiać na modele wygodne i dobrze podtrzymujące biust. Doskonałym dopełnieniem będą eleganckie pończochy samonośne i niebieska podwiązka, która przyniesie szczęście. Gdy pogoda jest niepewna warto zabezpieczyć się elementem garderoby, który ochroni przed chłodem. Może to być bolerko, szal czy ciepła etola. Jako dodatki można też wykorzystać wachlarze i parasolki.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *