Czym zastąpić oczepiny?

Oczepiny. Zabawa o północy na weselu. Kiedyś była to tradycja obcinania pannie młodej włosów, gdyż młode mężatki nie mogły mieć długich włosów. Dzisiaj jest to zabawa polegająca na rzucaniu welonem, muszką lub innych zabawach.

Według coraz większej liczby osób, jest to już powoli zbyt niebezpieczne, nudne, czy po prostu niepotrzebne.

Czym jednak zastąpić oczepiny?

Można zainspirować się nieco kulturą wschodnią i wykorzystać wymyślone tam lampiony. Do takich lampionów zwykle przyczepia się życzenia i puszcza w niebo. Daje to piękny efekt rozświetlonego nieba. Piękna rzecz zamiast oczepin.

Innym sposobem na “ogranie” oczepin czymś innym może być pokaz sztucznych ogni. Jednak tu trzeba uważać. Po pierwsze fajerwerki są dość drogie, gdyż trzeba zamówić eksperta do takich rzeczy. Po drugie trzeba uzyskać zgodę na wypuszczanie sztucznych ogni o północy – ludzie mieszkający na około mogą się na to nie zgodzić, zwłaszcza jeśli posiadają hodowlę zwierząt.

Ale jeśli się wszystko uda taki pokaz może być wystrzałową zabawą dla wszystkich.

Jesteście utalentowani artystycznie i chcielibyście się pochwalić talentami przed gośćmi? Nie wahajcie się i zamiast oczepin zaprezentujcie się gościom z nieco innej strony. Pokaz pięknego tańca, występ muzyczny, czy coś innego może być świetnym pomysłem na zastąpienie oczepin. O ile oczywiście chcecie.

Jeżeli nie chcecie, lub po prostu nie macie takiego talentu, to możecie kogoś zatrudnić. Pokaz magiczny lub barmanów może wspaniale zapełnić czas, który byłby przeznaczony na oczepiny.

Możecie również zachęcić o północy gości do wspólnej zabawy przy tradycyjnych już zabawach. Kaczuchy, kankan, makarena, pociąg czy belgijka. Być może również DJ, lub zespół, który wynajęliście ma jakieś pomysły na zabawę taneczną dla wszystkich gości. W ten sposób nawet wielcy fani oczepin nie zauważą, że w sumie to ich nie było.

Rodzinny film lub pokaz slajdów to nowoczesne podejście do oczepin. Zamiast zabawy, poświęć te kilka minut na pokazanie gościom ile znaczą dla Was i jak ważny jest dla was ten dzień. Możesz pokazać zdjęcia, jakie macie z gośćmi, podzielić się wspomnieniami, albo w zabawny i ciekawy sposób opisać rodzinne historie albo przygotowania do ślubu.

Na pewno zainteresuje to gości, a dla was będzie niezwykłą pamiątką

Oczepiny nie są koniecznością na weselu. Jest wiele innych sposobów na spędzenie czasu na weselu dobrze się bawiąc. Dlatego jeśli nie chcesz robić oczepin, nie musisz. To wy macie się czuć komfortowo na swoim własnym weselu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *